-
Jūsų krepšelis tuščias!
Nusprendėte, kad Jums reikia vonios, bet negalite apsispręsti kurios būtent reikia? akrlinės, akmens masės, plieninės? Laisvai pastatomos ar kampinės? Trumpai apžvelgsime esminius skirtumus tarp šių vonių.
Akrlinės vonios
Vienos iš populiaresnių vonių - arklinės vonios. Kodėl? Viskas paprasta. Jų kainos yra mažesnės, jos turi gražų dizainą, turi platų pasirinkimo asortimentą.
Akrilas pakankamai gerai izoliuoja šilumą ir gana ilgai išlaiko aukštą temperatūrą. Kas svarbiausia – šios vonios yra nesunkios, todėl nupirkus tokią vonią išvengsite problemų, susijusių su vonios transportavimu.
Kaip valyti tokias vonias?
Akriliniai paviršiniai yra pakankamai lygūs, taigi juos lengva valyti, tačiau tam rekomenduojama naudoti skystas valymo priemones.
Atsirado negilus įbrėžimas? Tokius įbrėžimus galima šalinti ir patiems, nusipirkus tam skirtas poliravimo priemones parduotuvėse arba pasikvietus į namus meistrus, tačiau jeigu įbrėžimas gana gilus – jo pašalinti Jums nebepavyks, plastikas nėra toks atsparus kaip akmens masės ar metalinės vonios.
Akrilines vonias patartina montuoti tik tada, kai jau suklijuotos plytelės, nes jeigu bus naudojamas metodas, kai plytelės užleidžiamos ant vonios krašto, gali kilti problemų, todėl, kad akrilinės vonios nežymiai juda ir nukritus plytelei akrilas gali būti pažeistas neatstatomai.
Akmens masės vonios
Akmens masės vonios yra pagamintos iš poliesterinių dervų, kvarco ir karbonatinio užpildo, kuriai forma suteikiama liejimo būdu – tokios vonios gali pranokti net natūralų akmenį.
Tokios vonios yra ilgaamžės ir praktiškos, medžiagų monolitiškumas ir vonios storis užtikrina garso izoliaciją, todėl beveik išvengsite garso, kai leisite vandenį.
Vonios sugeria dalį šilumos ir gerai išlaiko šilumą, yra labai praktiškos, nes turi neporėtą paviršių, o toks paviršius nesugeria nešvarumų.
Vonios valymas ir priežiūra
Akmens masės vonios yra atsparios cheminėms medžiagoms ir įbrėžimams. Atsiradusius smulkius įbrėžimus nesunku nušlifuot, o ir jeigu pažeidimas yra rimtesnis, pvz. kaip gilus įdubimas, pergyventi tikrai nereikėtų. Problema labai lengvai pataisoma, įdubimai užpildomi specialiai paruošta medžiaga, o po to šlifuojami. Vonia atgauna savo pradinį blizgesį, o įdubimo kaip nebūta.
Plieninės vonios
Plieninės vonios gaminamos presuojat įvairaus storio plieno lakštus, padengiant juos emalio sluoksniais. Gamintojai rekomenduoja papildomai įsigyti specialias garsą sugeriančias priklijuojamas plokštes, kurios padės Jums išvengti nepageidaujamo garso.
Storas emalio sluoksnis padės Jums išvengti nepageidaujamų įbrėžimų – vonios yra atsparios smūgiams, trynimui, braižymui.
Valymas ir priežiūra
Kokybiškos plieninės emaliuotos vonios yra atsparios cheminėms valymo priemonėms, rūgštims. Tokios vonios nebijo degančių daiktų, taip pat su laiku emalis nekeičia spalvos – tai labai palengvina jų priežiūrą.
Ketinės vonios
Ketinės vonios ilgiau šyla, tačiau yra puikiai izoliuotos, kas patiks tiems, kas pageidauja tylos pripildant vonią vandeniu. Pasitelkiant šiuolaikines technologijas, galima išlieti įvairiausias jų formas, pagaminti su rankenomis arba alkūnių atramomis, su pagalvėlėmis ir specialia dugno danga, kuri mažina tikimybę paslysti.
Vonios yra atsparios įbrėžimams ir kitiems smulkiems trynimams.
Valymas ir priežiūra
Vonios valymas taps tikru malonumu. Ketinės vonios emaliuota danga yra atspari cheminėms valymo priemonėms, rūgštims, paviršius nepraranda atspalvio.
Standartinis vonios sienelių storis yra 7–10 mm, o jos svoris – apie 160 kg. Šios vonios yra ilgaamžės, vidutiniškai jos yra naudojamos apie 25 metus.